اخبار وبلاگ شرکت

1394/04/21 - 9:17
شماره: 7
عادات افراد موفق

علم ثابت کرده که انسان درست بعد از بیدار شدن کنترل و اراده بیشتری روی اعمال خود دارد. محققان دانشگاه ناتینگهام و موسسه ملی آموزش و پرورش در سنگاپور با بررسی 83 مطالعه مختلف که روی کنترل فردی انجام داده اند، متوجه شده اند انسان میزان محدودی می تواند روی اعمال خود کنترل داشه باشد. شما مدت کوتاهی پس از بیدار شدن و شروع روز، توانایی انجام کار را بدست خواهید آورد و این توانایی در طول روز از هر دو جنبه ی روانی و فیزیکی سیر نزولی خواهد داشت. به همین دلیل استفاده از بهره وری صبحگاهی امری بسیار مهم است. استراحت کامل شب و صبحانه سالم بخش مهم و روتین زندگی است. اما اعمالی که افراد موفق صبح زود انجام میدهند آنها را از افراد معمولی متمایز می کند. در اینجا چند راه شروع روز توسط افراد موفق گفته خواهد شد.

عادات افراد موفق

1- ورزش
ورزش قدرتی دارد که موجب می شود ذهن و بدن سلامت بماند.یک ورزشکار معمولا انرژی بیشتری نسبت به افرادی دارد که ورزش نمی کنند. ورزش و سایر فعالیت های فیزیکی موجب آزاد شدن اندرورفین ها خواهد شد . اندرورفین ها به عنوان فرستنده احساس خوب به مغز شناخته شده اند وموجب کاهش سطح استرس می شوند این امر اجازه می دهد فرد با طراوت و شادابی و پر انرژی روز خود را شروع کند. به همین دلیل Jamie Walker مدیرعامل شرکت SweatGuru روزش را با ورزش آغاز کرده و می گوید ورزش به او اجازه می دهد روزش را در آرامش شروع کند. 

2- برنامه ریزی و استراتژی 
تهیه یک برنامه ی تهاجمی اجازه می دهد تا فرد در طول روز کارآمدتر باشد. این می تواند شامل ساخت یک لیست کار یا لیست اهداف آن روز باشد. برای مثال مدیرعامل کمپانی Donna David هرروز صبح 15 دقیقه برای برای سازماندهی برنامه های روزانه خود صرف می کند و کارهایی که لازم است برای بهبود کسب و کار خود در آن روز انجام دهد را مشخص می کند.

3- از سخت ترین کار شروع کنید.
"هر روز صبح یک قورباغه زنده را درسته بخورید و هیچ چیز بدتر از آن تا آخر روز برایتان اتفاق نخواهد افتاد" مارک تواین
بعضی از تفاسیر این گفته بیانگر این است که سخت ترین کار را  در ابتدای روز و اولین کار انجام دهید با این کار نه تنها اولین و سخت ترین کار را پر انرژی و با اراده بیشتری  انجام خواهید داد بلکه پس از آن بقیه کارها آسانتر به نظرتان خواهد آمد.همچنین انجام درست آن در ابتدای صبح به شما اعتماد به نفس بیشتری خواهد داد و حس ترس از انجام وظایف را در بقیه روز از شما دور خواهد کرد.

4- انگیزه

استیو جابز هرروز صبح در آینه نگاه می کرد و از خود می پرسید: اگر امروز آخرین روز عمرم بود آیا بازهم همین کارهایی که قرار است انجام دهم را انجام میدادم؟ 

  و اگر برای روزهای متمادی پاسختان نه بود حتماً باید تغییری در زندگیتان ایجاد کنید. انگیزه داشتن به فرد کمک می کند تا اهداف خود را در تیررس قرار دهد. مطمئن شوید که واقعاً در مسیر درست قرار گرفته اید.  او معتقد بود این کار قدرت مبارزه با روز را به او می داد
لازم نیست هر روز صبح از خودتان سئوال بپرسید . حتی موفق ترین افراد نیز زمانی را صرف سخنرانیهای انگیزه دهنده و یا خواندن کتابهای خودشناسی می کردند. 

5- دنبال کردن یک سرگرمی
افراد موفق اهمیت صرف " زمان برای خود " را می دانند. احساسات شخصی و سرگرمی های مورد علاقه باید بین دها کار مهمی که برای انجام دادن وجود دارد لحاظ شوند. لحاظ زمانی برای تفریحات و مراقبت از نیازهی شخصی از مهمترین مسائلی است که افراد موفق اهمیت خاصی در زندگی خود به آنها می دهند. به عنوان مثال Bruce Poon Tip بنیانگذار  G هر روز صبح به یوگا می پردازد با این کار نه تنها زمانی را برای خود اختصاص می دهد بلکه از رویارویی با برنامه های گیج کننده طی روز نیز در امان خواهد بود. یک صبحانه سالم و خواب کافی برای هر فردی مهم است.
اما آنچه افراد موفق را از معمولی ها متمایز می کند چگونگی استفاده از ساعات صبح و ساعات اوج بهره وری و تولید می باشد. به یاد داشته باشید یک روز خوب با سحرخیز بودن شروع می شود.
لینک مطلب

اطلاعات تماس

تهران ، شهرری ، جاده امین آباد ، نبش سه راه ذوب مس ، جنب کارخانجات سیمان و ایرانیت تهران
ایمیل : info@Fajrerey-iranit.com
تلفن : (+9821) 33 42 11 40 - 3
فکس : (+9821) 33 42 11 44